הלוואה בערבות מדינה

הלוואות בערבות המדינה

הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה מאפשרת לציבור לקבל הלוואה בערבות מדינה לצורכי הון חוזר, השקעות בעסק והקמת עסק חדש.

מהם הלוואות בערבות המדינה

מטרת הקרנות הממשלתיות היא לעודד את הצמיחה במשק ולאפשר לעסקים חדשים לקום תוך שימוש במימון הנחוץ להם ולעסקים קיימים להתפתח ולפעול כיאות במציאות הכלכלית בישראל.

הלוואות בערבות המדינה ניתנות בפועל על ידי אחד הבנקים המסחריים מזרחי טפחות, לאומי, מרכנתיל ובנק אוצר החייל ובערבות המדינה, לאחר המלצת הגוף המתאם והחלטת ועדת אשראי.

קהל היעד:

ההלוואה מיועדת לעסקים קטנים ובינוניים בתחומי פעילות שונים: תעשייה, מסחר, שירותים, חקלאות, תיירות וכדומה.

מסלולים:

מסלול הון חוזר נועד לסיוע במימון הפעילות השוטפת לעסקים הנתקלים בבעיות תזרימיות הנובעות מהפער הקיים בין אשראי הספקים לאשראי הלקוחות.

מסלול ההשקעות נועד לסיוע לעסקים הנתקלים בבעיות מימון לצורך הרחבת העסק או לצורך ביצוע השקעה או פיתוח עסקי.

מסלול לעסק בהקמה: נועד לעסקים בהקמה.

הלוואת מדינה – תנאי ההלוואה

סכום מקסימלי: 500,000 ש"ח, עבור עסקים עם מחזור שנתי של עד 6.25 מיליון ש"ח או 8% מהמחזור עבור עסקים עם מחזור שנתי של 6.25-100 מיליון ש"ח. במסלול עסק בהקמה עד 500,000 ש"ח.

תקופת הלוואת מדינה: עד חמש שנים, מתוך זה עד שישה חודשי גרייס.

ריבית: ריבית מקובלת במערכת הבנקאית להלוואות מסוג אלה, על פי שיקול דעתו של הבנק ובאישור ועדת האשראי.

בטחונות:

מסלול הון חוזר והשקעות – עד 25%.

מסלול עסק בהקמה-10% – 20% או לחילופין ערב נוסף של עד 40% מסכום ההלוואה.

הלוואה על בסיס פריים בהתאם לרמת הסיכון של העסק בתוספת עמלה בשיעור של 0.5%-1.5% מהקרן.

כדי להתחיל בהליך יש לבצע תשלום אגרה בסך 250 ש"ח.

גם עמותות זכאיות להגיש בקשה.

אופן קבלת ההלוואה בערבות המדינה

עסקים המעוניינים לקבל הלוואה בערבות מדינה, פונים לאחד הבנקים שצוינו מעלה ומפרטים בפניהם את המידע על הצורך שלהם.

אם מדובר בעסק חדש, יעבירו הסבר על תחומי העשייה, אופן ההתנהלות המתוכנן, הצפי להכנסות ולהוצאות עבור ההקמה ולאורך הפעילות העסקית.

ברוב המקרים מגיעים לפגישה זו בעלי העסק והיועץ העסקי או הפיננסי שלהם כדי שהנושא יובן על כל היבטיו והשלכותיו.

מעבר לכך, יוצגו בפני נציגי הבנק גם התכנית העסקית, התקציב ותזרים המזומנים שהוכנו לצורך הקמת העסק.

אם מדובר בעסק קיים, יציגו בעלי העסק את החזון שלהם ואת הדרך שבה הם מתכננים לפתח את העסק, באילו רבדים מדובר ומה השינויים שעליהם לבצע בעסק עבור התמורות הללו. אם מדובר בכספים שהעסק זקוק להם עבור הון שוטף, יועבר הסבר על ההתנהלות מול הלקוחות ומול הספקים היוצר פערים פיננסיים שמצריכים מימון כדי להתגבר עליהם ולהמשיך בניהול השוטף של העסק.

היועץ העסקי יציג את התכניות העסקיות, תזרים המזומנים והתקציב המפורט שעל פיהם עובד העסק כדי שנציגי הבנק יבינו לעומק את אופן ההתנהלות והתרחישים האפשריים בכל קונסטלציה.

הלוואות בערבות מדינה בנק הפועלים

בנק הפועלים לא נמנה בין הבנקים המטפלים בהלוואות בערבות מדינה, בנק הפועלים הקים לצורך כך קרן משלו הנקראת קרן הפועלים שתנאיה דומים להלוואה בערבות מדינה אך אינם זהים.

הלוואה מהמדינה

הלוואה מהמדינה היא אופציה נפלאה לקידום כל עסק, עוסקים פטורים, עוסקים מורשים וחברות בע"מ. מי שזקוק למימון כדי לממש את תכניותיו העסקיות, זוהי אפשרות מצוינת כיוון שהעלויות שלה אינן גבוהות יחסית להלוואות אחרות הניתנות בשוק.

הלוואה בערבות מדינה גיזה

הלוואה בערבות מדינה גיזה זינגר אבן, שהוא הגוף הפיננסי המתאם בין הקרן לסיוע לעסקים קטנים ובינוניים בערבות מדינה לבין משרד האוצר. המומחים הפיננסיים של גיזה בוחנים את מצבם של העסקים השונים לצורך העברת המלצות לבנקים.

הלוואות מדינה ללא ריבית

הלוואות מדינה ללא ריבית גבוהה היא אפשרות יוצאת דופן לכל עסק לקדם את פעילותו העסקית או לקבל מימון לצורך הון שוטף.

הלוואה בערבות המדינה בנק הפועלים

הלוואה בערבות מדינה בנק הפועלים מאפשר ללקוחותיו לקבל הלוואות שהביטחונות בגינן הן בגובה % 10 בלבד, קיימת אפשרות גם למחזר את ההלוואה ולקבל תקופת גרייס עד שנים עשר חודשים.

הלוואות בערבות מדינה בנק לאומי

הלוואות בערבות מדינה בנק לאומי מאפשר ללקוחותיו לקבל הלוואה על פי תנאי הקרן בערבות מדינה לעסקים חדשים ולעסקים המעוניינים לקדם את עסקיהם בדרכים שונות.

פריצת דרך לעסק בזכות ההלוואות בערבות מדינה

עסקים רבים שקיבלו הלוואות בערבות מדינה הצליחו לבצע פריצת דרך משמעותית בעסק שלהם בזכות מימון זה. עסקים שהיו בהליכי הקמה פתחו עסק כפי שתכננו הכולל השכרת או רכישת משרד, השכרת מפעל, רכישת המכונות הנדרשות, גיוס כוח אדם איכותי, רכישת או השכרת מחסנים לוגיסטיים המשרתים את העסק באופן ממוחשב, הרחבת רשתות באמצעות פתיחת סניפים חדשים ואין ספור אפשרויות נוספות.

התנאים המסחריים הטובים אפשרו לעסקים להגדיל את הכנסותיהם מצד אחד ולשלם את ההתחייבויות החודשיות לצורך החזר ההלוואה בתנאים שנקבעו מראש.

הלוואה בערבות מדינה היא תכנית מצוינת שכדאי לנצל אותה לקידומו של כל עסק.